Aktualności

Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze
04.07.2022 07:06
PLATFORMA GRYWALIZACYJNA I STARTUPY TECHNOLOGICZNE - uczniowie ZSTU w Trzebini w projekcie Akademia Kreatywności – pomysł, potencjał, przedsiębiorca.


Rok szkolny  2022/2023 uczniowie ZSTU w Trzebini przywitają kolejnymi formami aktywności.


GRYWALIZACJA I JEJ POTENCJAŁ BIZNESOWY I EDUKACYJNY oraz STARTUPY TECHNOLOGICZNE I ICH POTENCJAŁ DO GENEROWANIA INNOWACJI.


„Akademia kreatywności – pomysł, potencjał, przedsiębiorca” to inicjatywa skierowana do młodych osób, które myślą o rozwoju kariery zawodowej i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.      W ramach projektu zrealizowano do tej pory 72 godziny szkoleniowe podporządkowane trzem modułom warsztatowym: przedsiębiorczości, komunikacji, kreatywnemu myśleniu.

Wśród poruszanych zagadnień były m.in. prototypowanie rozwiązań kreatywnych i ocena pomysłów biznesowych, kreowanie własnego wizerunku w sytuacjach formalnych i nieformalnych, funkcjonowanie współczesnych przedsiębiorstw i roli pracowników w ich rozwoju, pozyskanie wiedzy potrzebnej do zakładania, prowadzenia i rozwoju innowacyjnej działalności gospodarczej.

Zajęcia zorganizowane były z doświadczonymi, inspirującymi dydaktykami i praktykami biznesu, wykładowcami Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Uczniowie pozyskaną wiedzę będą mogli spożytkować w trakcie realizowania różnych codziennych aktywności, będą przygotowani do podjęcia w przyszłości aktywności biznesowej. We wrześniu odbiorą certyfikaty.
 
Współpraca Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie - 23 czerwca 2022 r.

Podczas spotkania dyrektora Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini Piotra Brzózki z dr. Markiem Makowcem z  Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Dział Transferu Wiedzy i Projektów Międzynarodowych, skonsultowano przedmiot i zakres partnerskiej współpracy w zakresie wymiany wiedzy i doświadczeń przy realizacji przedsięwzięć i projektów naukowo-badawczych  oraz  omówiono  kolejne formy aktywności.

1. Platforma grywalizacyjna

Grywalizacja z powodzeniem jest wdrażana w biznesie, pomaga znacznie zwiększyć motywację i zaangażowanie pracowników. Ostatnio zyskuje coraz większy rozgłos i uznanie w edukacji, gdyż bardzo dobrze pomaga w motywowaniu uczniów do różnej aktywności, realizowaniu konkretnych celów w ciekawy i angażujący sposób oraz – co bardzo pożądane w dzisiejszej dobie – zindywidualizowaniu procesu nauczania. Platforma  pozwoli uczniom ZSTU w Trzebini zgłębić wiedzę na temat tego, jak wykorzystując mechanizmy z gier można wzmocnić motywację wewnętrzną i bardziej przyswoić wiedzę przekazywaną w szkole. Aktywność ta pozwoli także na integrację z rówieśnikami poprzez uczestnictwo w specjalnie przygotowanych rozgrywkach grywalizacyjnych. Planuje się udostępnienie platformy grywalizacyjnej ARIBO – dr Marek Makowiec, UEK.

Grywalizacja z pewnej innowacyjnej formy prowadzenia zajęć stała się standardowym narzędziem wspierającym naukę. Wspiera nie tylko edukację szkolną, spotkamy ją również w szkoleniach zawodowych czy w firmach i przedsiębiorstwach. Poprzez zastosowanie platformy  ARIBO chcemy pokazać, że szkoła nie jest nudna, że można zdobywać wiedzę i umiejętności w sposób angażujący  i budzący ciekawość. Poprzez wprowadzenie platformy chcemy również podnieść skuteczność kształcenia, co powinno być zawsze głównym celem każdej placówki edukacyjnej –  Piotr Brzózka, dyrektor ZSTU w Trzebini.

Szkolenie z obsługi platformy grywalizacyjnej ukończyły: Monika Kasprzyk-Jedynak, Agnieszka Król, Gabriela Lebiedzka-Groń, Katarzyna Urbańczyk, Agnieszka Grochal, Monika Pater, Klaudia Nocoń.

2. Mój pierwszy start-up

Start-upy to innowacyjne spółki poszukujące skalowalnego modelu biznesowego. Cechami, które wyróżniają start-upy od tradycyjnych spółek są innowacyjność, nowy skalowalny model biznesowy, szybki wzrost oraz pozyskiwanie finansowania na rozwój.

Szkoła musi się zmieniać aby dostosować się do szybko zmieniającej rzeczywistości, do postępu technologicznego i do rynku pracy. Naszym głównym celem w ramach tej części projektu jest nauczenie uczniów jak założyć własną działalność gospodarczą tak aby byli niezależnymi specjalistami. Dzięki współpracy z UE w Krakowie liczymy, że młodzież przygotuje profesjonalne portfolio zawodowe, opracuje plany założenia własnej działalności oraz będzie, na starcie swojej zawodowej przygody, posiadała nowoczesne i unikalne materiały spełniające kryteria produktów innowacyjnych. Chcemy naszą inicjatywą wspierać uczniów w ich pierwszych zawodowych krokach – Piotr Brzózka, dyrektor ZSTU w Trzebini.

Wraz ze wzrostem znaczenia nowoczesnych technologii w codziennym życiu, jak i biznesie coraz większą uwagę poświęca się odważnym, młodym  i innowacyjnym spółkom nazywanym start-upami.  W ramach kampanii pt.: „Mój pierwszy start-up” uczniowie ZSTU będą pracowali nad rozwinięciem własnego pomysłu na start-up oraz nad przygotowaniem pitchu biznesowego. Ponadto zostaną dla nich zorganizowane zajęcia pt.: „Startupy technologiczne i ich potencjał do generowania innowacji”, które będą rozwinięciem modułu warsztatowego „Przedsiębiorczość”. Zajęcia te przybliżą młodzieży, czym różnią się startupy od typowej działalności gospodarczej i spółek oraz wskażą jak założyć swój start-up – dr Marek Makowiec, UEK.

Marek Makowiec, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Dział Transferu Wiedzy i Projektów Międzynarodowych,  koordynator projektu „Akademia Kreatywności”

Monika Kasprzyk-Jedynak, koordynator projektu ze strony ZSTU w Trzebini

PatronatZSTU 637925151607907557.png
30.06.2022 09:02
MISTRZOSTWO NA KONIEC ROKU!


19 czerwca 2022 r.  zespół GastroTeam w składzie Emilia Pasek oraz Brian Kendziorski z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini zdobył I miejsce i tytuł „ ZŁOTEGO FARTUCHA” w konkursie kulinarnym XVI Festiwalu "Śląskie Smaki" w Zabrzu. Nasi uczniowie przygotowali: krem z kalarepy z pesto z lubczyku i prażonymi migdałami; comber z królika w boczku na krupnioku z sosem z konfiturowanej cebuli z masłem ziołowym i szparagami; szpajza a’ la torcik.

Atmosfera konkursu była gorąca, presja czasu, stres, i złośliwość rzeczy martwych dawał się we znaki, ale Emilia i Brian pokonali te przeciwności i pełni zaangażowania ostatecznie zwyciężyli!!!
W konkursie kulinarnym wzięło udział piętnaście drużyn. Remigiusz Rączka – koordynator konkursowego jury podkreślał, że rywalizacja była naprawdę zacięta, a wyniki drużyn różniły się zaledwie o kilka punktów. W jury byli wybitni szefowie kuchni, etnografowie oraz osoby znające się na kuchni śląskiej. Sukces naszych uczniów jest wynikiem współpracy merytorycznej pana Dariusza Łętowskiego z  szefem kuchni hotelu Platan – Dariuszem Barańskim oraz kucharzem Jakubem Warchołem. Szczególne podziękowania kierujemy także do rodziców, którzy wspierali
i zaangażowali się w prace przygotowujące uczniów do konkursu.

Życzymy dalszych sukcesów!


289799065_39759 637921765091484043.jpg

289933706_39759 637921765119663330.jpg
30.06.2022 08:58
Podsumowanie Jubileuszowego Maratonu Matematycznego
w Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini


Konkurs Jubileuszowy Maraton Matematyczny wystartował w październiku 2021r. i polegał na systematycznym rozwiązywaniu zadań z różnych dziedzin matematyki, po 10 zadań w każdym z sześciu konkursowych miesięcy. Etap I konkursu trwał od października do grudnia, etap II od lutego do końca kwietnia. Na starcie konkursu zameldowało się 13 uczniów, natomiast jego metę osiągnęło dwoje: Olaf Kukulski z kl.3A oraz Karolina Bystrzowska z kl.3PA, którzy rozwiązywali wszystkie 60 zadań konkursowych, rywalizując ze sobą o zwycięstwo do ostatniego zadania.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Olaf Kukulski z klasy 3A z liczbą 575 punktów,
II miejsce: Karolina Bystrzowska z klasy 3PA – 514 punktów,
III miejsce: Dominika Bartosik z klasy 2A – 263 punkty.

Serdecznie gratulujemy laureatom! Wyrazy uznania przekazujemy także wszystkim uczestnikom konkursu za matematyczne zmagania w naszym jubileuszowym roku szkolnym.
Pełny ranking konkursu dostępny jest w zakładce 60-lecie/JMM/Ranking.

foto02 637921763205139087.jpg
29.06.2022 10:32
VIII Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych o Puchar Starosty Chrzanowskiego


Dnia 30.05.2022 w Młodzieżowym Domu Kultury Sokół w Trzebini odbyło się rozstrzygnięcie VIII Powiatowego Przeglądu Zespołów Artystycznych o Puchar Starosty Chrzanowskiego.

Miło nam ogłosić, że nasz Szkolny Zespół Wokalny zdobył wyróżnienie 2 stopnia w kategorii – Zespoły przedstawiające utwór „Miliony snów”. W kategorii Solista, wyróżnienie 2 stopnia wywalczyła Emilia Bolek z klasy 3R wykonując piosenkę „Miasteczko cud”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini

VIII_Powiatowy_ 637920955260822865.jpg
28.06.2022 07:54
STYPENDIA DLA UZDOLNIONYCH UCZNIÓW ZSTU W TRZEBINI KSZTAŁCĄCYCH SIĘ W ZAWODACH TECHNIK PROGRAMISTA, TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW


Stypendia napawają dumą, pozwalają docenić uzdolnionych, motywują do rozwoju i wykorzystywania zdobytych umiejętności.
Fundatorem stypendiów dla wyróżniających się uczniów, kształcących się w zawodach technik programista i technik fotografii i multimediów, jest firma GÓRKA CEMENT  Sp. z o.o. z Trzebini.
Vouchery, każdy na kwotę 2000,00 zł, odebrali  OLIWIA CZYŻYCKA z klasy 1d  i  MATEUSZ ŻBIK z klasy 2c.

Firma GÓRKA CEMENT Sp. z o.o.  doposażyła kierunek fotografii i multimediów w wysokiej jakość sprzęt do rejestracji obrazu.

Serdecznie dziękujemy!

Projekt bez tyt 637919996735981878.png
27.06.2022 14:04
Szkolenie z ZUS Odział Chrzanów


11 maja 20222 nasi uczniowie kierunku technik ekonomista uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez panią Małgorzatę Łuszczek – Opiekuna Płatników Strategicznych ZUS Odział Chrzanów. Uczniowie w praktyce zapoznali się z obsługą Programu e-Płatnik, który umożliwia płatnikom składek tworzenie, weryfikację i wysyłanie do ZUS dokumentów ubezpieczeniowych.

Pani Małgorzata Łuszczek, ekspert w tej dziedzinie, przekazała w sposób profesjonalny i praktyczny wiedzę w zakresu obsługi programu. Dzięki fachowym wskazówkom naszym uczniom zdecydowanie łatwiej będzie wkroczyć na rynek pracy. Miło nam też poinformować, że pani Małgorzata jest absolwentką Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.

szkolenie_z_zus 637919354419914255.png
20.06.2022 12:03
Uroczysta Gala Kształcenia Zawodowego w Krakowie.


Krystian Łuczyński i Krzysztof Uroda z klasy 3 technik mechatronik w Zespole Szkół Technicznych "FABLOK" w Chrzanowie, przygotowani przez pana Konrada Szczurka zdobyli 1 miejsce w wojewódzkim  konkursie "Mam zawód. Mam fantazję" w konkurencji: Projekt oraz druk 3D modelu części mechanicznych w programie AutoCAD.

Podczas uroczystej Gali Kształcenia Zawodowego, która odbyła się 15.06.2022 r. w Muzeum Lotnictwa w Krakowie, nasi zwycięzcy  odebrali nagrody z rąk pani Marty Malec-Lech, Członka Zarządu Województwa Małopolskiego.

3 637913233600541517.jpg

4 637913233623979080.jpg
20.06.2022 08:19
Porozumienie szkoły z Food Harmony Catering


Ekonomik – szkoła ciągłego rozwoju!

Miło nam ogłosić, iż w miniony czwartek zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy ZSE-Ch a FOOD HARMONY CATERING SP. Z O. O., firmą której specjalnością jest catering dietetyczny. Porozumienie zostało zawarte, aby wspierać rozwój kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych, w szczególności specjalności z nim powiązane: dietetyka i fitness oraz kontrola jakości żywności i żywienia.

food_harmony_po 637913099356464174.png
13.06.2022 08:11
Kolejny sukces uczniów ZSTU w Trzebini! Wyróżnienie dla Olimpii Majtyki w XI edycji ogólnopolskiego konkursu o Statuetkę Bydgoskiej Łuczniczki!


Tegoroczna edycja konkursu składała się z konkurencji damskiej obejmującej wykonanie fryzury inspirowanej dziełem malarskim.

Zgłoszenie zawierało cztery zdjęcia fryzury oraz sekwencję filmową ukazującą wykonanie pracy konkursowej.

Hasło XI edycji "Muzy z obrazów".

Opieka: Magdalena Filipczyk-Kilion, Edyta Stanula


Gaetano de Mart 637907046541940722.png

Gaetano de Mart 637907046567420827.png
10.06.2022 11:08
II Edycja Konkursu Konwersacji w języku angielskim


W poniedziałek 30.05.22r. odbyła się II Edycja Konkursu Konwersacji w języku angielskim – tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem: „Dlaczego nasza szkoła jest wyjątkowa”.

Zuzanna Gawrońska 3PA i Dorota Sękowska 2A z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini zajęły pierwszą lokatę ex aequo. Drugie miejsce wywalczył Karol Malinowski 3 PA, a trzecie Anna Łyko 3S. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich w przyszłym roku.


II-edycja-konwe 637904561084574872.jpg
 
12345678...