Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
◐
A
A+
Zaloguj się
Otwarcie w nowym oknie
Otwarcie w nowym oknie
Otwarcie w nowym oknie
Otwarcie w nowym oknie
Otwarcie w nowym oknie
Wyszukiwanie
Szukana fraza
Wyszukaj w tej witrynie
☰
Strona główna
Edukacja
Wydział Edukacji, Kultury i Promocji
Dokumenty
Programy edukacyjne
Wizytówki szkół i placówek oświatowych
Rejestr
PPPP Tarnów
SOSW Zbylitowska Góra
DWD Jodłówka Tuchowska
LO Tuchów
ZSP Radłów
ZSP Ryglice
CKZiU Tuchów
ZSP Zakliczyn
ZSP Żabno
ZSOiZ Ciężkowice
ZSOiZ Gromnik
ZSLiT Wojnicz
Linki
Starostwo Powiatowe w Tarnowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Krakowie
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
VULCAN sp. z o.o.
Tarnowski Oddział PTH
Moje Miasto Tarnów
Mój Powiat Tanowski
Powiatowy Związek Sportowy - Powiat Tarnowski
Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Tuchowie
Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce
Związek Nauczycielstwa Polskiego - Oddział w Tarnowie
Moje Stypendium
modyfikacja 14.07.2009 11:01 | odsłon 9376
Programy Edukacyjne
15.11.2016 10:27 Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli
Powiat Tarnowski realizuje projekt pt. „Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli – drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet III Działanie 3.5 PO KL.
Celem projektu jest poprawa jakości funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Tarnowskim, poprzez wdrożenie kompleksowych planów wspomagania szkół i przedszkoli.
Projekt realizowany będzie od sierpnia 2013 r. do czerwca 2015 r. w 155 placówkach – przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych funkcjonujących na terenie 16 gmin - Ciężkowice,Gromnik, Lisia Góra, Pleśna, Radłów, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Skrzyszów, Szerzyny, Tarnów, Tuchów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Wojnicz, Zakliczyn, Żabno.
W ramach projektu realizowane będą następujące zadania:
1. Opracowanie i monitorowanie Powiatowego Programu Wspomagania
2. Przeprowadzenie procesu wspomagania w szkołach i przedszkolach
3. Prowadzenie lokalnych sieci współpracy i samokształcenia.
Szkolni Organizatorzy Rozwoju Edukacji oraz Koordynatorzy sieci będą dbać o prawidłowy przebieg realizacji zadań.
W projekcie przewidziano współpracę z instytucjami: Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli, Poradnią
Psychologiczno- Pedagogiczną oraz Biblioteką Publiczną w Tarnowie.
16.05.2012 10:24 2012-05-16 09:36 "Twoja szansa na rozwój"- rekrutacja na rok szkolny 2012/2013
CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.
Projekt jest realizowany w Liceum Ogólnokształcącym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie w okresie od 1 sierpnia 2011 roku do 31 lipca 2013 roku.
Rekrutacja uczestników na rok szkolny 2012/2013 trwa od 1 – 15 września lub do wyczerpania miejsc.
Rekrutacją objęci będą uczniowie uczęszczający do LO przy ZSP w Tuchowie, którzy mieszkają na terenie województwa małopolskiego oraz wykazują braki edukacyjne z przedmiotów obejmujących zajęcia wyrównawcze, posiadają problemy w nauce, wykazują dobre wyniki w nauce, wykazują szczególne uzdolnienia w przypadku zajęć dodatkowych.
Nie przegap okazji i weź udział w rekrutacji do Szkoły która trwa od 7 maja do 15 czerwca 2012 r.
W ramach projektu będziesz mógł wziąć udział w całkowicie darmowych zajęciach z:
- matematyki
- geografii
- j. angielskiego
- j. niemieckiego
- matematyki (rozwijające)
- taneczne-dodatkowe
- sportowe-dodatkowe
- psycholog
- doradca zawodowy
Więcej informacji na stronie www.powiat.tarnow.pl i www.zsp.tuchow.pl oraz na: www.facebook.com/ZSPTuchow lub pod adresem:
Starostwo Powiatowe w Tarnowie
ul. Narutowicza 38
tel. 14 688 33 70
ZSP w Tuchowie
ul. Reymonta 19
tel. 14 652 58 19
Do pobrania:
- regulamin projektu
- załącznik nr 1 do regulaminu
- załącznik nr 2 do regulaminu
- załącznik nr 3 do regulaminu
- ulotka 1
- ulotka 2
19.04.2012 10:27 "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej Specjalnej przy SOSW w Zbyl. Górze
Powiat Tarnowski w okresie od 1 lutego 2012 roku do 31 grudnia 2012 roku będzie realizował projekt systemowy p.t. "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej Specjalnej przy SOSW w Zbylitowskiej Górze" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych, którego wartość wynosi 30.000 zł. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt będzie realizowany w Szkole Podstawowej Specjalnej funkcjonującej w ramach Zespołu Szkół Specjalnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zbylitowskiej Górze.
W ramach projektu realizowane będą zajęcia dodatkowe, wspierające indywidualizację procesu dydaktycznego na podstawie programu indywidualizacji opracowanego przez Zespół specjalistów, tj.:
1. Zajęcia dla dzieci z trudnościami z zakresu edukacji matematycznej w wymiarze 120 h - projektodawca przewiduje utworzenie 2 grup zajęciowych w roku szkolnym 2011/2012 i 2 grup zajęciowych w roku szkolnym 2012/2013. Każda z grup przejdzie 30 h cykl zajęć z zakresu edukacji matematycznej prowadzonych metodą Montessori. Zajęcia skierowane będą do wszystkich dzieci, odbywać się będą bezpośrednio po lekcjach. Zajęcia będą trwały 45 minut.
2. Zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy - w wymiarze 180 h. Przewiduje się utworzenie 3 grup zajęciowych po 2 dzieci w grupie, w roku szkolnym 2011/2012 i 3 grup zajęciowych po 2 dzieci w grupie, w roku szkolnym 2012/2013. Zajęcia te będą się odbywały bezpośrednio po lekcjach i będą miały formę zajęć indywidualnych po 60 minut dla grupy.
3. Specjalistyczne zajęcia z hipoterapii – 240 h. Utworzone zostanie 4 dwuosobowe grupy w roku szkolnym 2011/2012 i 4 dwuosobowe grupy w roku szkolnym 2012/2013. Zajęcia te będą się odbywały bezpośrednio po lekcjach i będą miały formę zajęć indywidualnych po 60 minut dla grupy.
4. Specjalistyczne zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej – 60 h zajęć indywidualnych oddziaływań terapeutycznych dla 5-osobowej grupy w roku szkolnym 2011/2012 i 5-osobowej grupy w roku szkolnym 2012/2013. Zajęcia te będą się odbywały bezpośrednio po lekcjach i będą miały formę zajęć indywidualnych po 60 minut dla grupy.
12.09.2011 15:01 "Tańcem połączeni"
Projekt "Tańcem połączeni...'' finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 9.5 POKL "Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich". Projekt realizowany dla 80 uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnowskiego: ZSOiZ Ciężkowice (20 uczniów), ZSOiZ Gromnik (20 uczniów), ZSP Ryglice (20 uczniów) i LO Tuchów (20 uczniów) w okresie 01.08.2011 - 31.12.2011. Projekt zakłada przeprowadzenie pozalekcyjnych warsztatów tańca towarzyskiego dla uczniów, które pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania, uzdolnienia i predyspozycje taneczne, a także poprawią ogólną sprawność ruchową i motoryczną. Działania podejmowane w projekcie będą przesłaniem dla młodzieży jak można alternatywnie, aktywnie spędzać wolny czas bez wykorzystywania komputera czy telewizji. Uczestnicy projektu wezmą udział w spektaklu tanecznym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca w Tarnowie, jako praktyczne uzupełnienie wiedzy nt sztuki tańca. Po zakończonych warsztatach tańca towarzyskiego zorganizowany zostanie międzyszkolny turniej tańca towarzyskiego z nagrodami. Na turniej zostaną zaproszone władze powiatowe, gminne, grono pedagogiczne, a także okoliczni mieszkańcy, przez co zainicjowany zostanie proces integracji lokalnej i upowszechnienia edukacji kulturalnej.
02.09.2011 14:52 "Taniec dobry na wszystko"
Projekt "Taniec dobry na wszystko'' finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 9.5 POKL "Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich". Projekt realizowany dla 80 uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnowskiego: ZSLiT Wojnicz (20 uczniów), ZSP Radłów (20 uczniów), ZSP Zakliczyn (20 uczniów) i ZSP Żabno (20 uczniów) w okresie 01.08.2011 - 31.12.2011. Projekt zakłada przeprowadzenie pozalekcyjnych warsztatów tańca towarzyskiego dla uczniów, które pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania, uzdolnienia i predyspozycje taneczne, a także poprawią ogólną sprawność ruchową i motoryczną. Działania podejmowane w projekcie będą przesłaniem dla młodzieży jak można alternatywnie, aktywnie spędzać wolny czas bez wykorzystywania komputera czy telewizji. Uczestnicy projektu wezmą udział w spektaklu tanecznym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca w Tarnowie, jako praktyczne uzupełnienie wiedzy nt sztuki tańca. Po zakończonych warsztatach tańca towarzyskiego zorganizowany zostanie międzyszkolny turniej tańca towarzyskiego z nagrodami. Na turniej zostaną zaproszone władze powiatowe, gminne, grono pedagogiczne, a także okoliczni mieszkańcy, przez co zainicjowany zostanie proces integracji lokalnej i upowszechnienia edukacji kulturalnej.
06.01.2010 14:59 "Gastronomia i Hotelarstwo - Twoją szansą na rynku pracy"
Projekt realizowany jest od 1 stycznia 2010 r. do 31 lipca 2011 r. na terenie 12 szkół ponadgimnazjalnych o profilu zawodowym gastronomicznym lub hotelarskim (z wyłączeniem kształcenia osób dorosłych), dla których Powiat Tarnowski, Bocheński, Brzeski i Dąbrowski jest organem prowadzącym: z Bochni, Brzeska, Ciężkowic, Czchowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Dębna, Radłowa, Ryglic, Tuchowa, Wojnicza, Zakliczyna i Żabna. Projekt zakłada przeprowadzenie pozalekcyjnych zajęć wyrównawczych i/lub poszerzających w zakresie przedmiotów zawodowych branży gastronomicznej i hotelarskiej, przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatyki, języków obcych i przedsiębiorczości, specjalistycznych kursów umożliwiających zdobycie kwalifikacji zawodowych zwiększających szanse na rynku pracy. Uzupełnieniem zajęć będą wyjazdy edukacyjne ukazujące praktyczne możliwości wykorzystania wiedzy. W ramach projektu zostanie zakupiony specjalistyczny sprzęt oraz pomoce naukowe, które zapewnią innowacyjny charakter prowadzonych zajęć i wysoki poziom kształcenia.
14.07.2009 09:53 „Twoja inwestycja w przyszłość”
„Twoja inwestycja w przyszłość” - Działanie 9.1 (Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty) w ramach PO „Kapitał Ludzki”.
Realizacja rozpocznie się już w sierpniu br. a zakończy w lipcu 2011 r. Wsparciem zostanie objętych 9 liceów ogólnokształcących, dla których powiat tarnowski jest organem prowadzącym. Są to szkoły z Ciężkowic (113 uczniów), Gromnika (195 uczniów), Radłowa (75 uczniów), Ryglic (38 uczniów), Skrzyszowa (41 uczniów), Tuchowa (195 uczniów), Wojnicza (129 uczniów), Zakliczyna (150 uczniów) i Żabna (60 uczniów). Ponadto beneficjentami ostatecznymi projektu będzie 18 nauczycieli, wśród których zdiagnozowano zapotrzebowanie na zajęcia z zakresu animacji kulturalnej. Projekt zakłada przeprowadzenie pozalekcyjnych zajęć wyrównawczych i/lub poszerzających w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatyki, języków obcych, historii oraz dodatkowych zajęć psychoedukacyjnych, teatralnych, przedsiębiorczości, samoobrony i elementów doradztwa zawodowego dla uczniów. Uzupełnieniem zajęć będą wycieczki ilustrujące uczniom nabytą wiedzę.
Celem projektu jest podniesienie poziomu i atrakcyjności oferty edukacyjnej liceów ogólnokształcących w powiecie tarnowskim oraz wiedzy i wyników w nauce uczniów. Udział w projekcie ułatwi beneficjentom dostęp do oferty kulturalnej oraz poszerzy ich kompetencje i umiejętności przydatne w przyszłej karierze zawodowej.
W ramach projektu zostaną zakupione pomoce naukowe, podręczniki, laptopy, rzutniki multimedialne, które będą wykorzystywane w ramach prowadzonych warsztatów i szkoleń, dzięki czemu zapewnią innowacyjny charakter prowadzonych zajęć i wysoki poziom kształcenia.
14.07.2009 09:49 „Zdążyć z pomocą – wsparcie dla dzieci niepełnosprawnych”
„Zdążyć z pomocą – wsparcie dla dzieci niepełnosprawnych” w ramach priorytetu IX „Rozwój kształcenia i kompetencji w regionach”, Działania 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych”.Projekt, którego koszty oszacowano na około 440 tys. zł, będzie realizowany w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zbylitowskiej Górze, jedynej placówce kształcenia specjalnego prowadzonej przez powiat tarnowski, w której uczą się dzieci i młodzież niepełnosprawna intelektualnie z powiatów: tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego. Projekt skierowany jest do uczniów, którzy uczą się w szkole podstawowej lub gimnazjum w SOSW, posiadają stałe lub tymczasowe zameldowanie na terenie województwa małopolskiego oraz posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
W ramach projektu prowadzone będą zajęcia:
1. Dydaktyczno-wyrównawcze i specjalistyczne z:
- matematyki i przyrody - preferowani będą uczniowie z lekką niepełnosprawnością intelektualną.
- hipoterapii – terapią zostaną objęci wszyscy uczestnicy projektu ze względu na jej uniwersalne działanie terapeutyczne.
- gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej – terapia w pierwszej kolejności obejmie dzieci z wadami postawy i dysfunkcjami aparatu ruchowego.
- logopedii - terapia obejmie grupę uczniów najbardziej zaburzonych w sferze komunikowania się w języku ojczystym.
- arteterapii - zajęcia dotyczyć będą dzieci z problemami emocjonalnymi
i nadpobudliwością psychoruchową.
2. Doradztwo i opieka psychologiczno-pedagogiczna
Wsparciem psychologicznym objęci będą wszyscy uczestnicy projektu.
3. Poradnictwo i doradztwo edukacyjno-zawodowe dla uczniów gimnazjum.
14.07.2009 09:45 "Otwieramy drogę do kariery"
Zajęcia pozalekcyjne dla uczniów:
- Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie,
- Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie,
- Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu,
- Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie
w ramach Działania 9.2 "Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Wartość projektu ogółem - 314375,00 zł, w tym:
wartość dofinansowania - 85% - 267218,75 zł
wkład własny - 15% - 47156,25 zł
Kto może brać udział w zajęciach?
1. uczniowie posiadający stałe zameldowanie na terenie Powiatu Tarnowskiego, tj. obszarze wiejskim lub mieście do 20 tys. mieszkańców,
2. uczniowie klas od I do IV szkół ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie zawodowe (z wyłączeniem kształcenia osób dorosłych), dla których Powiat Tarnowski jest organem prowadzącym,
3.
a) uczniowie wykazujący braki edukacyjne z poszczególnych przedmiotów - przypadku dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych zgodnie z działaniami realizowanymi w danej szkole,
b) uczniowie wykazujący uzdolnienia bądź dobre wyniki w nauce - w przypadku pozostałych zajęć zgodnie z działaniami realizowanymi w danej szkole,
c) uczniowie wykazujący szczególną potrzebę oraz przydatność w przyszłości.
Wykaz realizowanych zadań:
ZSP Radłów
1. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki,
2. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka angielskiego,
3. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z przedmiotów zawodowych.
ZSP Tuchów
1. Szkolenie w zakresie obsługi oprogramowania CAD/CAM/CAE,
2. Dodatkowe zajęcia dla uczniów przygotowujące do egzaminu,
ZSLiT Wojnicz
1. Doradztwo edukacyjno-zawodowe,
2. Warsztaty profesjonalnej obsługi klienta, negocjacji, komunikacji interpersonalnej, radzenia sobie z trudnym klientem, samorozwoju,
3. Kółka zainteresowań,
4. Kursy specjalistyczne,
5. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z 4 przedmiotów: technika, rysunek techniczny, matematyka, fizyka,
ZSP Zakliczyn
1. Zajęcia wyrównawcze z matematyki dla uczniów technikum mechanicznego oraz zajęcia przygotowujące do studiów na kierunkach technicznych dla uczniów technikum budowlanego.
2. Wycieczki
3. Szkolenia językowe,
4. Szkolenia w zakresie obsługi obrabiarek sterowanie numerycznie,
5. Gastronomia zjednoczonej Europy - standardy obsługi gości,
6. Kurs decoupage
.
14.07.2009 09:42 „Wio koniku a jak się postarasz”
„Wio koniku a jak się postarasz” w ramach Rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2008 r. „Aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych”. Ogólny koszt programu wynosi 53975 zł, z tego wkład własny Powiatu Tarnowskiego wynosi 19790 zł, co stanowi 37 %, dotacja celowa z budżetu państwa wynosi 34185 zł. Na wkład własny Powiatu Tarnowskiego składają się: aport rzeczowy 14400 zł, środki finansowe powiatu 5390 zł. Zakłada się, że w realizacji programu weźmie udział 34 niepełnosprawnych uczniów. Okres realizacji od 13.10. do 15.12.2008 r. Miejsce realizacji – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zbylitowskiej Górze.
Program zakłada:
* Przeprowadzenie w okresie ponad 2 miesięcy cyklicznych zajęć hipoterapii dla 24 niepełnosprawnych dzieci.
* Poprawienie stanu zdrowia dzieci objętych terapią, a konkretnie: poprawa równowagi, poprawa koordynacji ruchowej, normalizacja napięcia mięśniowego, pojawienie się mowy spontanicznej, usprawnienie orientacji przestrzennej
i autoorientacji, wykształcenie umiejętności i postaw społecznych, zmniejszenie poziomu lęku, zdolność do panowania nad emocjami, umiejętność znoszeni
i przezwyciężania trudności i niebezpieczeństw, rozszerzanie słownictwa.
* Wzrost aktywności ruchowej dzieci, a przez to podejmowanie różnych nowych form aktywności społecznej (spotkania, kontynuacja rehabilitacji)
* Nabycie przez uczniów SOSW kompetencji społecznych i zawodowych, dalsze planowanie działań edukacyjnych.
* Podniesienie pozytywnej samooceny dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców poprzez uczestnictwo w zajęciach.
1
2
©
VULCAN sp. z o.o.
2008-2025
Otwarcie w nowym oknie
Platforma VULCAN wersja: 25.03.0001.11558
Polityka prywatności
Otwarcie w nowym oknie
Polityka cookie
Otwarcie w nowym oknie
Klauzula informacyjna
Otwarcie w nowym oknie
Deklaracja dostępności
Otwarcie w nowym oknie