modyfikacja 19.05.2023 08:46 | odsłon 3621

Organizacja pracy przedszkoli w okresie wakacyjnym- lipiec/sierpień 2023

Przedszkola publiczne funkcjonują przez cały rok kalendarzowy, z miesięczną przerwą wakacyjną w lipcu lub sierpniu. Dyrektor przedszkola w miesiącu wakacyjnym, w którym przedszkole jest czynne, organizuje opiekę dla tych dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki lub wakacyjnego wypoczynku.

Przedszkole dyżurujące, w lipcu lub w sierpniu, organizuje opiekę dla dzieci z przedszkola oraz dla dzieci z innych przedszkoli, które mają przerwę wakacyjną.

Dyrektorzy przedszkoli dyżurujących przyjmują od rodziców zgłoszenia w sprawie zapewnienia opieki w miesiącach wakacyjnych w dniach 22 maja - 7 czerwca 2023 r. 

Informacja o zakwalifikowaniu dziecka na dyżur wakacyjny zostanie podana do publicznej wiadomości w dniu 
12 czerwca 2023 r. o godzinie 15.00. Warunkiem przyjęcia dziecka na dyżur wakacyjny jest wniesienie pełnej odpłatności za wyżywienie na konto przedszkola dyżurującego w terminie:
- do 20 czerwca 2023 r. (dotyczy dyżuru w miesiącu lipcu);
- do 10 lipca 2023 r. (dotyczy dyżuru w miesiącu sierpniu).

Brak uiszczenia opłaty we wskazanym terminie oznacza rezygnację z miejsca w przedszkolu organizującym opiekę wakacyjną. Objęcie dziecka opieką po upływie terminu na zgłoszenie będzie możliwe tylko w przypadku, gdy przedszkole będzie dysponowało wolnymi miejscami.Harmonogram pracy przedszkoli w miesiącach wakacyjnych
w roku szkolnym 2022/2023
Miesiąc
Przedszkola
LIPIEC

Publiczne Przedszkole nr 4

Publiczne Przedszkole nr 9

SIERPIEŃ

Publiczne Przedszkole nr 5

Publiczne Przedszkole nr 11

Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze
Sygnatura Opis Data
Wniosek-wakacje
Wniosek o objęcie dziecka opieką przedszkolną w okresie wakacyjnym
19.05.2023 Pobierz
11 kB