vEdukacja Platforma

modyfikacja 07.10.2015 11:02 | odsłon 10285

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego

    Szkoła Podstawowa nr 4 w Rawie Mazowieckiej została otworzona w lutym 1995 roku. Rok później  nadano jej imię Kornela Makuszyńskiego. W 1996 roku  przy szkole wybudowano Halę Sportową "Milenium", która została oddana do użytku dzieci i młodzieży. W 2008 roku przy szkole wybudowano kompleks boisk sportowych "ORLIK 2012". W ramach projektu „Radosna szkoła” został utworzony przy szkole plac zabaw dla dzieci.
sp4.jpg

   W szkole uczniowie klas 0-VI  pod kierunkiem nauczycieli realizowali projekty współfinansowane przez UE. Były to: „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”, „Jubileuszowy zawrót głowy”, „Zdobywając wiedzę, poznajemy świat”. Nauczyciele przyrody realizują projekt współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Łodzi pt. „Moja wymarzona ekopracownia”.
   Nauczyciele wspólnie uczniami realizowali innowacje pedagogiczne oraz autorskie programy przedmiotowe.
    Zdobyliśmy następujące Certyfikaty: Certyfikat Promocji Zdrowia, Certyfikat Promujący Nauki Przyrodnicze, Nauczyciel z Klasą, Uczniowie z Klasą.
    Zapewniamy uczniom wszechstronny rozwój, dbamy o rozbudzanie ich zainteresowań proponując szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych tj. zajęcia sportowe, zajęcia artystyczne, koła przedmiotowe. Dla uczniów mających problemy proponujemy zajęcia w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej.
sp41.jpgsp42.jpg
Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli biorą aktywny udział w konkursach przedmiotowych na rożnych szczeblach i odnoszą w nich sukcesy.
    W szkole jest atmosfera przyjazna dziecku, nauczyciele z troską podchodzą do każdego ucznia, dbają o jego bezpieczeństwo i sprawują opieką. Dla uczniów funkcjonuje świetlica i stołówka szkolna.


Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego
ul. K. Wielkiego 28
96-200 Rawa Mazowiecka

Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze