vEdukacja Platforma

modyfikacja 07.10.2015 10:10 | odsłon 8192

Przedszkole Miejskie nr 3 „Bajkowy zakątek”

    Przedszkole Miejskie nr 3 „Bajkowy Zakątek” powstało w 1981 roku. Początkowo było to przedszkole pięciooddziałowe, na 125 miejsc. Nosiło nazwę Państwowe Przedszkole nr 5 w Rawie Mazowieckiej. 
bajkowyz.jpg
    
     W latach 2008 – 2010 budynek został rozbudowany i przebudowany. Uroczyste otwarcie nowego przedszkola odbyło się 01 września 2010 r. Pełna nazwa przedszkola od tego czasu brzmi Przedszkole Miejskie nr 3 „Bajkowy Zakątek” z siedzibą w Rawie Mazowieckiej, ul. Solidarności 3B.     
     Budynek przedszkola posiada 8 przestronnych sal, wyposażonych w kąciki zainteresowań oraz wiele zabawek, gier planszowych i edukacyjnych. Przy każdej sali znajduje się łazienka. Posiadamy również salę gimnastyczną z wyposażeniem sportowym, dwie szatnie oraz nowoczesną kuchnię. Wokół przedszkola są dwa place zabaw: dla maluchów i dzieci starszych.     
     Do przedszkola uczęszcza 200 dzieci. W jednym skrzydle budynku są 3 sale dla dzieci młodszych (3-letnich) – są to „Pszczółki”, „Biedronki”, „Żabki”, w drugim skrzydle znajduje się 5 grup: „Jagódki”, „Motylki”, „Żuczki”, „Stokrotki”, „Poziomki”, do których uczęszczają dzieci 4 i 5-letnie. Tradycją przedszkola stało się organizowanie wycieczek na terenie miasta oraz krajoznawczo-przyrodniczych do lasu, Arboretum i Alpinarium w Rogowie, do Ogrodu Botanicznego, ZOO w Łodzi, uroczystości okolicznościowych m. in. Dnia Nauczyciela, Wigilii, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, Dnia Dziecka, Pożegnania pięciolatków, koncertów muzycznych, teatrzyków.     
    Nasi wychowankowie są laureatami licznych konkursów i festiwali. Zdobywają wiele nagród, dyplomów, wyróżnień, które gromadzimy w holu przedszkola.

Przedszkole Miejskie nr 3 „Bajkowy zakątek”
ul. Solidarności 3B
96-200 Rawa Mazowiecka

Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze