modyfikacja 13.03.2015 12:59 | odsłon 3153


Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze
07.05.2015 10:34
kjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
07.05.2015 09:57

MC900355833[1],dglxasset[1] 


04.05.2015 13:39 UCZNIOWIE ZSP W WARCE NA PODIUM

 

24 marca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Jasieńcu odbyła się VII Międzyszkolna Olimpiada Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy w szkolnych  eliminacjach Olimpiady z Przedsiębiorczości uzyskali najlepsze wyniki:

  1. Jakub Tomala kl. III TL

  2. Kamil Kuciak kl. II TL

  3. Angelika Korczak kl. IV TH

  4. Katarzyna Biernat kl. III TL

  5. Adrian Strzelecki kl. III TL

    Uczestnicy rozwiązywali 40 zadań testowych dotyczących problematyki gospodarczej. Wykazali się znajomością zasad ekonomicznych, praw rządzących rynkiem oraz procesów gospodarczych w otaczającej ich rzeczywistości. Ideą przewodnią olimpiady była zdrowa rywalizacja, której fundamentem jest duży zasób wiedzy i umiejętności młodzieży.

    DRUGIE MIEJSCE w rozgrywkach zajął JAKUB TOMALA. Na podium stanął również ADRIAN STRZELECKI zajmując nagrodzone piąte miejsce.

    Laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. 

    GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom.

                                                                     

                                                                               Opiekun Hanna Rejnchard

04.05.2015 13:31 Wspaniały wynik Jakuba Tomala - ucznia ZSP w Warce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej

Jakub Tomala z naszej szkoły  zajął 47. miejsce wśród niemal 7,5 tys. uczestników siódmej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Oficjalne wyniki ogłoszone zostały 17 kwietnia podczas uroczystej gali wręczenia nagród w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Jakub  – uczeń trzeciej klasy Technikum w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Warce zajął 47. miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki. Jakub, jak i pozostałe grono 70 finalistów przeszedł niełatwe eliminacje – etap okręgowy i szkolny, do którego przystąpiło niemal 7,5 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, pasjonujących się logistyką.

 

  Oprócz bardzo ciekawych nagród, w zależności od zdobytego miejsca, olimpijczycy będą w pełni lub częściowo zwolnieni z czesnego na studiach w Wyższej Szkole Logistyki, a każdy z uczestników finału jest zwolniony z części pisemnej egzaminu zawodowego.

 

ZSP Warka

04.05.2015 13:26 Kolejne sukcesy Aleksandry Krawiec uczennicy CKZiU w Nowej Wsi.

 

                                     swietojablka2015_01.jpg


Informowaliśmy niedawno o udziale Aleksandry Krawiec z kl. III Technikum Architektury Krajobrazu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w III Ogólnopolskim Turnieju Szkół EKO. Ola zakwalifikowała się do drugiego etapu i 17 kwietnia przystąpiła do rozwiązywania kolejnych konkursowych zadań z kategorii artystyczno-projektowej. Ze wszystkimi zadaniami poradziła sobie wręcz śpiewająco i zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii. W osiągnięciu tego sukcesu pomagała Oli pani Joanna Cieślik – nauczyciel przedmiotów zawodowych w CKZiU w Nowej Wsi. Pani Joanna wspierała Olę w przygotowaniu się do tego etapu Konkursu.

Nie bez przyczyny można twierdzić, że Ola radzi sobie z każdym zadaniem śpiewająco – ma przecież piękny głos i prezentuje swoje umiejętności wokalne podczas szkolnych uroczystości. Bierze również udział w lokalnych konkursach muzycznych i przeglądach piosenek.

            Ola reprezentowała Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w V edycji Koncertu Pieśni Sakralnej w hołdzie Janowi Pawłowi II w Jasieńcu. Koncert odbył się 19 kwietnia 2015 roku. Ola zaprezentowała przepiękną piosenkę Tomasza Kamińskiego „Ty tylko mnie poprowadź”.

            22 kwietnia 2015 w Dworku na Długiej w Warce odbył się szesnasty już konkurs wokalny mini Warka Music Show. Ola brawurowo wykonała piosenkę Haliny Kunickiej „Niech no tylko zakwitną jabłonie” i zdobyła pierwszą lokatę.

            Kolejnym sukcesem Oli był udział w eliminacjach rejonowych 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii Poezja Śpiewana. Konkurs odbył się 25 kwietnia w radomskim klubie „Łaźnia”. Ola zaprezentowała piosenkę „Zamiast” z repertuaru Edyty Geppert, utwór „Ogrzej mnie”, znany z interpretacji Michała Bajora, a także wiersz Wisławy Szymborskiej „Niektórzy lubią poezję”. Jury konkursowe zwróciło uwagę na piękny głos Oli. Mimo że tym razem Ola nie zajęła wysokiej lokaty, usłyszała wiele pozytywnych opinii o swoim występie.

            Miło nam, że Ola nie zatrzymuje swego niesamowitego talentu wokalnego jedynie dla siebie. Zawsze z przyjemnością słuchamy wykonywanych przez nią utworów. Mamy nadzieję, że jeszcze wiele razy będziemy mogli ja podziwiać na scenie podczas uroczystości szkolnych i nie tylko. Gratulujemy Oli dotychczasowych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Ewa Malowaniec


09.04.2015 13:12 Indeks dla Arkadiusza Kłosa - konkurs „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?”

Indeks dla Arkadiusza Kłosa

z klasy IV Technikum Ogrodniczego

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

w Nowej Wsi

konkurs arkadiusz kłos CKZIU.jpg

 

Celem konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?” organizowanego przez Polską Fundację im. Roberta Schumana jest zaangażowanie młodzieży z obszarów wiejskich do większej aktywności pozaszkolnej. Udało się to doskonale pani Marii Kocewiak, która przekonała uczniów klasy IV Technikum Ogrodniczego do udziału w konkursie. Pod jej opieką powstały prace Arkadiusza Kłosa, Sebastiana Kilijańskiego i Arkadiusza Sałygi. Zadaniem uczestników było przygotowanie projektu modernizacji gospodarstwa ojca, zawierającego opis dotychczasowego stanu gospodarstwa, projekt zmian, źródła ich finansowania, rachunek oraz bilans ekonomiczny.

Autorzy najlepszych projektów są zapraszani na finał konkursu, który polega na przeprowadzeniu rozmowy na temat przygotowanej pracy.

Na liście osób zakwalifikowanych do finału konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca” znalazł się Arkadiusz Kłos. Był jednym z piętnastu autorów najciekawszych i najlepszych projektów modernizacyjnych gospodarstwa, którzy walczyli o indeks na studia wyższe. Poprawność prac pod względem merytorycznym z zakresu ekonomii, produkcji roślinnej i zwierzęcej sprawdzali specjaliści z partnerskich wyższych uczelni rolniczych.

Finał XVIII edycji konkursu odbył się 27 marca 2015 roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W tym roku indeks wyższej uczelni rolniczej, a tym samym możliwość studiowania na wybranej uczelni partnerskiej zdobyło 9 uczniów. Wśród nich jest Arkadiusz Kłos z IV Technikum Ogrodniczego.

Serdecznie gratulujemy uczniowi i pani Marii Kocewiak! Mamy nadzieję, że Arek wdroży zaproponowane zmiany w gospodarstwie rodziców, a studia pomogą mu zdobyć wiedzę i umiejętności, potrzebne w zarządzaniu gospodarstwem.

Barbara Frydrych

09.04.2015 13:07 DZIEŃ OTWARTY W CKZIU W NOWEJ WSI

Dzień Otwarty

 

20 marca 2015 roku przywitaliśmy w progach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi nie tylko zbliżającą się wiosnę, ale i gimnazjalistów, pragnących poznać ofertę edukacyjną naszej szkoły.

Przygotowaliśmy dla nich stoiska promujące różne kierunki kształcenia. Gimnazjaliści mogli porozmawiać z uczniami kształcącymi się w zawodach technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik geodeta, technik ekonomista, technik obsługi turystycznej, technik organizacji reklamy. Poznali tajniki edukacji w tych zawodach, obserwowali wykonywanie różnych zadań, związanych z tymi kierunkami kształcenia, uczestniczyli w konkursach związanych z prezentowanymi dziedzinami wiedzy.

Gimnazjaliści zwiedzili także szkołę i bursę. Podczas spotkania z panią wicedyrektor poznali zasady naboru do klas pierwszych.

Wszystkich, którzy jeszcze nie poznali naszej szkoły, zapraszamy na kolejne Dni Otwarte – 10 i 11 kwietnia 2015 roku.


dz 3.JPGdz o1.JPGdz o 2.JPG


CKZIU W NOWEJ WSI

09.04.2015 12:02 Powiatowe Rozgrywki Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce halowej chłopców Powiatu Grójeckiego
W środę 25 marca 2015r. na hali sportowej Spartakus w Grójcu odbyły się Powiatowe Rozgrywki Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce halowej chłopców Powiatu Grójeckiego. W zawodach udział wzięły wszystkie szkoły z naszego powiatu (8 szkół).
W fazie grupowej spotkali się z LO Mogielnica 2 : 0 wygrywając, LO Nowe Miasto 3 : 0 wygrywając i ulegli z LO Warka 1 : 3, wychodząc z grupy na drugim miejscu.
W meczu półfinałowym pokonali gospodarzy turnieju LO Grójec 2 : 0 i w spotkaniu finałowym po dramatycznej końcówce zwyciężyli z LO Warka 2 : 1. W meczu o trzecie miejsce LO Grójec wygrał z ZSP Warka 2 : 0.

WYNIKI
1. ZSP Grójec
2. LO Warka
3. LO Grójec
4. ZSP Warka
5. ZSP Nowa Wieś
6. LO Mogielnica
7. LO Nowe Miasto
8. ZSP Jasieniec
Skład ZSP Grójec
1. Kudła Mateusz 3b
2. Rokitka Kamil 3b
3. Wrzecion Piotr 3z
4. Grzegorzek Bartosz 2i
5. Celiński Michał 3c Br.
6. Gotlib Adrian 1z Kpt.
7. Pariaszewski Przemysław 1i
8. Pawlak Bartosz 1i
9. Sygnarek Oskar 1w
10. Małecki Kamil 2o
11. Korczak Sebastian 3o
12. Gawot Michał 2i Br.
13. Kaliciński Adam 1
14. Kowalczyk Patryk 1d
Trener; Mirosław Gończ
09.04.2015 11:56 Konurs - "Żołnierze Wyklęci – pamięć i cześć".


zdje.jpg


W dniu 31 marca 2015r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Mieście n. Pilicą odbyło się rozstrzygnięcie konkursu historycznego "Żołnierze Wyklęci-pamięć i cześć", organizowanego przez Wicemarszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jurkach i w Nowym Mieście n. Pilicą. Ośrodek w Jurkach reprezentowała uczennica klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej Klaudia Markiewicz, która swoją prezentację o Żołnierzach Wyklętych wzbogaciła o wykonanie piosenki "Biały krzyż".



20.03.2015 08:07 Spotkanie rodziców dzieci objętych zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju z przedstawicielami szkół specjalnych

 Spotkanie rodziców dzieci objętych zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju z przedstawicielami szkół specjalnych i integracyjnych powiatu grójeckiego

Każdy rodzic dziecka niepełnosprawnego staje pewnego dnia przed wyborem. Wybór ten związany jest z przyszłością jego dziecka. Wybór ten nabiera szczególnego znaczenia, jeśli chodzi o szczęście syna lub córki, a który mierzony jest uśmiechami, dobrym samopoczuciem i otwartością na innych. Rodzicom dziecka, które rozwija się nietypowo sen z powiek spędza konieczność zapisania dziecka do przedszkola, „zerówki”, do klasy pierwszej. Ciągle pojawia się pytanie: która szkoła będzie najlepsza dla mojego dziecka, która szkoła zaspokoi jego potrzeby rozwojowe, rozwinie jego zainteresowania, odkryje talenty?
10 marca 2015 roku rodzice dzieci, uczestniczących w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Warce, spotkali się z przedstawicielami placówek szkolnictwa specjalnego oraz szkoły integracyjnej. Spotkanie otworzyła dyrektor Elżbieta Paczka, która po powitaniu i przedstawieniu gości, zwróciła uwagę na potrzebę rozmawiania i podejmowania wyborów, wiążących się z edukacją dziecka niepełnosprawnego. Zaproszenie przyjęły wszystkie placówki powiatu grójeckiego, które poprzez edukację i rewalidację przygotowują do samodzielności uczniów niepełnosprawnych. Mieliśmy przyjemność gościć i wysłuchać oferty delegowanych przedstawicieli:
- ze Specjalnego Ośrodka Szklono – Wychowawczego w Jurkach;
- ze Specjalnego Ośrodka Szklono – Wychowawczego w Nowym Mieście nad Pilicą
- z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Warce;
- z Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu z Filiami w Nowej Wsi i Bądkowie.

Rodziców interesowało dowożenie uczniów do szkoły, sposoby rekrutacji do placówki dzieci mieszkających poza jej obwodem. Część rodziców interesowało również funkcjonowanie klasy integracyjnej i plany na przyszły rok szkolny. Pytano również o możliwość edukacji i rewalidacji dla dzieci z konkretnymi zaburzeniami rozwojowymi. Przedstawiciele szkół udzielali informacji. Uzupełnieniem i zachęceniem do szczegółowego zapoznania się z ofertą były ulotki oraz zaproszenia na dni otwarte.


Życzymy Rodzicom trafnych i przemyślanych decyzji w wyborze szkoły dla swoich dzieci.
Monika Krawczyk – psycholog
 
12