modyfikacja 01.06.2015 12:30 | odsłon 2271




Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze
14.02.2017 14:06

 


seniorx.jpg

Uczniowie SOSW

W ODWIEDZINACH U PENSJONARIUSZY  DPS

 IM. NATALII NITOSŁAWSKIEJ

 

„ Na osoby najstarsze powinniśmy patrzeć z szacunkiem.

To im przecież rodziny zawdzięczają własną egzystencję, wychowanie, utrzymanie, a to wszystko często dokonywane

                                               było za cenę ciężkiej pracy i wielu cierpień.”     

Jan Paweł II

 

Dzień Babci rozpowszechnił się w naszym kraju już pod koniec lat 60-tych XX wieku a nieco później pojawił się również Dzień Dziadka i na stałe uroczystości te wpisały się
 w kalendarz świąt. Obchodzimy je 21 i 22 stycznia każdego roku.
W te dwa dni okazujemy babciom  i dziadkom wyjątkową wdzięczność za nauki, troskę, opiekę, a przede wszystkim za ich obecność. Przyjęło się także, że w te dni wnuki składają życzenia swoim dziadkom,  
a w przedszkolach, szkołach, świetlicach i innych instytucjach opiekuńczo-wychowawczych organizowane są spotkania oraz pokazy artystyczne dzieci i młodzieży.

Jedno z takich wydarzeń miało miejsce 24 stycznia 2017 r. Dzieci z Koła Teatralnego oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą odwiedziły pensjonariuszy przebywających w Domu Pomocy Społecznej im. Natalii Nitosławskiej.       W tym szczególnym dniu chciały, aby ci starsi ludzie odczuli, że o nich też ktoś pamięta. Przedstawiły krótki program artystyczny, poświęcony głównie miłości babć i dziadków do swoich wnuków. Nie zabrakło też elementów humorystycznych oraz radosnych  piosenek. Poza występem artystycznym - młodzież postarała się również o słodki poczęstunek oraz pamiątkowe kartki z życzeniami dla wszystkich dziadków i babć. Na koniec miał miejsce bardzo wzruszający gest ze strony naszych dzieciaków, które rozpierzchły się po sali, aby przytulić się do wszystkich babć i dziadków. Jak dało się zauważyć po twarzach seniorów, była to dla nich pełna emocji i radości chwila.

Wspólnie spędzony czas przyniósł  starszym ludziom, ale też dzieciom wiele satysfakcji. Uczniowie mogli okazać seniorom szacunek oraz wyrazić, jak bardzo są dla nich ważni.

Opracowały:

Magdalena Bednarska, Agnieszka Milczarczyk, Katarzyna Zielińska

18.01.2016 11:43 Zbigniew Krawczak Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi nagrodzony przez Ministra Edukacji Narodowej


W dniu 18 grudnia 2015 roku Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska
w gmachu MEN w Warszawie nagrodziła 31 nauczycieli z Mazowsza. W całej Polsce nagrody trafiły do 122 osób.


Nagrodę MEN otrzymał Pan Zbigniew Krawczak – nauczyciel i dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu. Pan Zbigniew Krawczak jest nauczycielem z 30-letnim stażem pracy pedagogicznej, a funkcję dyrektora pełni od 10 lat. W 2012 roku otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz był wcześniej nagradzany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty za wyróżniające efekty w pracy pedagogicznej, działania na rzecz edukacji i oświaty w środowisku lokalnym, regionie i w wymiarze ogólnopolskim. Od wielu lat prowadzący działania oparte na realizacji programów i projektów edukacyjnych.


W spotkaniu również uczestniczyli: Sekretarz Stanu w MEN – Teresa Wargocka, Podsekretarz Stanu w MEN – Marzanna Drab, Mazowiecki Kurator Oświaty Dorota Sokołowska oraz Starosta Powiatu Grójeckiego – Marek Ścisłowski.



25.05.2015 12:38



GRÓJECKIE LICEUM PODWÓJNYM LAUREATEM KONKURSU SELFIE + 2015


 


                5 maja 2015 roku podczas Ogólnopolskiego Forum Młodzieży „jEsTeM aktywny”, które odbyło się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu otrzymało dwie pierwsze nagrody w konkursie „ SELfie + 2015”. W pierwszej edycji tego konkursu wzięły udział instytucje realizujące projekty w ramach programu Erasmus +.


                Grójeckie Liceum realizuje dwuletni projekt „SAFE INTERNET FOR ALL” (SIFA) - „Bezpieczny Internet dla wszystkich”, którego celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat zagrożeń i możliwych konsekwencji związanych z nadmiernym i nieuważnym użyciem Internetu. Projekt SIFA opiera się na współpracy pomiędzy szkołami z Polski, Grecji, Austrii, Szwecji i Norwegii. Każda ze szkół partnerskich ma za zadanie wprowadzać zasady bezpiecznego korzystania z sieci, zapobiegać negatywnym skutkom oraz wcielać w życie ideę bezpiecznego Internetu. Podczas wspólnych spotkań realizowane są następujące tematy: Uzależnienia, Zdrowie, Zabezpieczenia, Etyka i Bezpieczeństwo. W projekcie promowana jest międzynarodowa współpraca, aktywna postawa obywatelska i tolerancja.


                W konkursie szkoła otrzymała pierwsze miejsce w kategorii Mobility Project SELfie+ - zdjęcie „Have Your Own Face – Miej swoją własną twarz” i pierwsze miejsce w kategorii Meet Me SELfie+ - film „Safe Internet For All project meeting in Sweden”. Zapraszam do obejrzenia nagrodzonego zdjęcia i filmu, a także pozostałych nagrodzonych i wyróżnionych na stronie www. selfieplus. erasmusplus.org.pl.


Małgorzata Czacharowska


LO Grójec



 
1