modyfikacja 14.02.2017 13:35 | odsłon 3276

ZACZYTANA SZKOŁA

 

 

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 1 marca do 30 listopada 2017 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Zaczytana Szkoła” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Regulamin konkursu:

  1. Celem konkursu jest rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.
  2. Szkoły przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1″ do „10″. Warunkiem do otrzymania tytułu i certyfikatu „Zaczytana Szkoła” jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za 8 z 10 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.


Zadania konkursu:

  1. Przeprowadzenie szkolnego konkursu/ olimpiady/ rozgrywek międzyklasowych ze znajomości lektur pod nazwą „Szkolny Mistrz Czytelnictwa”. Ocena na podstawie sprawozdania, wyników konkursu, prac pisemnych, plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  2. Przeprowadzenie debaty wśród uczniów „Książka naszym przyjacielem”. Ocena na podstawie sprawozdania, prac pisemnych, plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  3. Zorganizowanie wspólnie z biblioteką innowacyjnej imprezy szkolnej (angażującej lokalną społeczność), której celem będzie rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Ocena na podstawie sprawozdania, prac pisemnych, plastycznych, zdjęć, filmików przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  4. „Moje zakończenie” – konkurs literacki na napisanie nowego, zaskakującego zakończenia wybranej książki/opowiadania. Ocena na podstawie sprawozdania, wyników konkursu oraz prac pisemnych uczniów do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  5. Przeprowadzenie szkolnego konkursu plastycznego pt. „Zaczytana szkoła”. Ocena na podstawie sprawozdania, wyników konkursu, prac plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  6. Zorganizowanie przez Bibliotekarzy szkolnego dnia wspólnego czytania pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”. Szkoła może zaprosić rodziców i dziadków do wspólnego czytania wybranych pozycji z dostosowaniem do wieku uczniów. Ocena na podstawie sprawozdania, prac pisemnych, plastycznych, filmików, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  7. Zorganizowanie konkursu dla uczniów, na napisanie recenzji ulubionej książki. Ocena na podstawie sprawozdania oraz wyników konkursu i wybranych recenzji przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  8. Zapoznanie uczniów z zawodem bibliotekarza, drukarza, pisarza i księgarza. Ocena na podstawie sprawozdania, prac pisemnych, plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  9. Udział w dowolnej ogólnopolskiej kampanii na rzecz promocji i rozwoju czytelnictwa. Ocena na podstawie sprawozdania, prac pisemnych, plastycznych, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  10. Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym”, który w okresie od 01.03.2017 r. do 01.06.2017 r. przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe).
  • Prace konkursowe zwieńczą zbiorcze informacje szkół o przebiegu prac konkursowych i uzyskanych efektach. Informację (na wzorze dostarczonym przez jury), opracowują wspólnie nauczyciele, dyrektorzy szkół, wychowawcy, pracownicy świetlic i bibliotek szkolnych, rady pedagogiczne, opiekunowie oraz rodzice.
  • Informacje o przedsięwzięciach w ramach konkursu, wraz z informacją o innych przedsięwzięciach podjętych przez szkoły należy przesyłać przez stronę internetową konkursy.spe.edu.pl do dnia 30 listopada 2017 r.
  • Adres jury konkursu „Zaczytana szkoła” Al. Jerozolimskie 151, lokal 2222, 02-326 Warszawa, e-mail: sekretariat@zaczytanaszkola.pl
  • Zgłoszenia szkół do konkursu należy przesyłać wraz ze zgłoszeniem udziału w kursie w terminie do 15 lutego 2017 r. na formularzu, który zamieszczony jest na stronie www.zaczytanaszkola.pl


Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze
Miesiąc Termin Wydarzenie
Maj 28.05.2017 do 22.09.2017


List Ministra Edukacji Narodowej skierowany do Rodziców w sprawie reformy oświaty.


Dodatkowe informacje dotyczące zmian w systemie edukacji znajdują się na stronie internetowej: www.reformaedukacji.men.gov.pl. Do dyspozycji są także adresy mailowe, na które można przesyłać pytania dotyczące reformy oświaty.

01.05.2017 do 01.05.2018

Monitoring zawodów deficytowych i nadwyżkowych w powiecie grójeckim w 2016 roku - Opracowanie Powiatowy Urząd Pracy w Grójcu



Marzec

Certyfikat Wiarygodnej Szkoły dla Liceum Ogólnokształcące w Warce.

Wrzesień 01.09.2015

Ponad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz z krótką instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków.

link do tekstu: http://bookto.pl/blog/2015/04/darmowe-lektury-szkolne-czyli-baza-bezplatnych-e-bookow-formacie-epub-mobi-i-pdf

Katalog z darmowymi ebookami - http://bookto.pl/katalog/darmowe
Jest to baza wszystkich bezpłatnych ebooków dostępnych w polskich platformach (m.in.: woblink, publio, ebookpoint, virtualo).
Blog na którym pojawiły się wpisy:
a) katalog stron z darmowymi ebookami (polskie i zagraniczne serwisy)
http://bookto.pl/blog/2014/11/darmowe-e-booki-gdzie-szukac


01.09.2015 do 24.06.2016


PROFILAKTYKA NARKOMANI W SZKOLE

Opracowanie ORE zawierające podstawowe informacje na temat skutecznych działań profilaktycznych mających na celu zapobieganie używaniu narkotyków przez młodzież, a także wskazówki, gdzie szukać i jak korzystać z zasobów zamieszczonych na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji dotyczących profilaktyki narkomanii oraz innych zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży. 

 


W przypadku pytań proszę o kontakt z Panią Elżbietą Stawecką, tel. 22 570 83 16 lub poprzez mail:elzbieta.stawecka@ore.edu.pl 


opracowanie można pobrać na stronie Vedukacja =>  zakładka: Dla Szkół=> dokumenty/pliki  do pobrania

Lipiec 28.07.2015 do 25.09.2015

UWAGA! STOP- DOPALACZOM!!!

W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami- dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu.
Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji.

Ministerstwo Edukacji Narodowej już kilka miesięcy temu uruchomiło infolinię, dzięki której bezpłatna pomoc telefoniczną
i online mogą uzyskać uczniowie, rodzice i nauczyciele.


lista numerów, pod którymi można szukać pomocy:


800 060 800 - bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego,


116 111 - telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży,


800 100 100 - telefon dla rodziców i nauczycieli w prawach bezpieczeństwa dzieci,


800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka,


112 - jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.


Szczegółowe informacje na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.