modyfikacja 30.10.2024 12:20 | odsłon 78583

Dla rodziców

Przedszkole czynne jest:

w godzinach – 06.30 – 16.00 - w Kargowej
w godzinach – 07.00 – 15.00 - w Smolnie Wielkim

___________________________________________________________________________________

Posiłki

Obiady dla dzieci z Przedszkola Publicznego w Kargowej dostarcza firma Sielsko-Anielsko, Magdalena Szyjakowska, Jabłonna ul. Grodziska 10.


__________________________________________________________________________________

Logopeda - mgr Paulina Lehmann (Myszki, Słoneczka, Zajączki)

piątek 08:00-13:00



Skład Rady Rodziców w roku szkolnym 2024/2025

 
przewodnicząca – Aurelia Jarmużek
zastępca – Agnieszka Przybyła
skarbnik – Oliwia Dulko
sekretarz – Oliwia Dulko

Skład Komisji Rewizyjnej Rady Rodziców w roku szkolnym 2024/2025

Marlena Ulanowska, Agnieszka Benyskiewicz.


U nauczycielek grup należy:

pobierać druki:
- deklaracji dotyczącej ilości godzin pobytu dziecka w przedszkolu,
- upoważnienia do odbierania dziecka z przedszkola przez osoby inne niż rodzice,
- zgody na włączenie rodzica do SMS-owego systemu powiadamiania,
- oświadczenia o korzystaniu przez dziecko z dowozów szkolnych.



Opłaty za uczęszczanie dzieci do Przedszkola Publicznego w Kargowej

Przedszkole Publiczne w Kargowej podstawę programową realizuje w godzinach 08.00 – 13.00 oraz 10.00 – 15.00, pozostały czas pobytu dziecka w przedszkolu, od 01.09.2015 zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, jest także bezpłatny.
Zmiana godzin pobytu dziecka w przedszkolu wymaga zmiany deklaracji. Zmiana deklaracji może nastąpić w każdym czasie, w trakcie roku szkolnego, ze skutkiem od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym została złożona deklaracja, po uprzednim złożeniu prośby do dyrektora ZSP, o jej zmianie i pozytywnym jej rozpatrzeniu.
Długotrwałą absencję dziecka związaną np.: z chorobą, przebywaniem dziecka w szpitalu, sanatorium należy zgłosić w placówce.


Ramowy rozkład dnia dla dzieci przebywających w przedszkolu w godz. 6.30 – 16.00

6.30 – 8.20    Schodzenie się dzieci. Zabawy w kącikach zainteresowań, wykonywanie zadań indywidualnych, czynności porządkowo – gospodarcze, pomoc w przygotowaniu do zajęć.
8.20 – 8.30    Ćwiczenia poranne, zabiegi higieniczne, przygotowanie do śniadania.
8.30 – 9.00    Śniadanie.
9.00 – 9.45    Zintegrowana działalność edukacyjna w oparciu o podstawę programową, zajęcia i zabawy edukacyjne, zajęcia umuzykalniające.
9.45 – 10.00   Zabawy ruchowe, zajęcia i zabawy w ogrodzie przedszkolnym.
10.00 – 10.30  Zajęcia edukacyjne w oparciu o podstawę programową – dzieci starsze, zabawy swobodne i zorganizowane – dzieci młodsze.
10.30 – 11.20  Zabawy, gry sportowe oraz ćwiczenia kształtujące postawę dziecka, zabawy organizowane i swobodne na placu przedszkolnym, spacery, wycieczki.
11.20 – 11.30  Czynności porządkowe – higieniczne, przygotowanie do obiadu.
11.30 – 12.00  Obiad.
12.00 – 13.30  Odpoczynek poobiedni, kwadrans na bajkę, ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych, zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci, zabawy w kącikach zainteresowań, zabawy tematyczne, zabawy w terenie.
13.30 – 13.45  Czynności porządkowe, zabawa ruchowa, mycie rąk.
13.45 – 14.15  Podwieczorek.
14.15 – 16.00  Kontynuacja działalności edukacyjnej, zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe, ćwiczenia gramatyczne, słownikowe, praca wyrównawcza, indywidualna, zabawy dowolne według zainteresowań, zajęcia w małych zespołach, omówienie z dziećmi wydarzeń dnia, rozchodzenie się dzieci.


Regulamin Przedszkola Publicznego
W  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kargowej

1. Do Przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
2. Rekrutacja dzieci na nowy rok szkolny odbywa się zgodnie z wytycznymi organu prowadzącego podawanymi do publicznej wiadomości.
3. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 06:30 – 16:00, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący.
4. Realizacja podstawy programowej odbywa się w godz. 8:00 – 13:00.
5. Rodzice zobowiązani są do przyprowadzania dzieci do Przedszkola do godz. 8:30 i odbierania
w godzinach wskazanych w deklaracji pobytu dziecka w placówce.
6. Rodzic ma obowiązek wprowadzić dziecko do sali przedszkolnej i przekazać podopiecznego nauczycielce.
7. Za dziecko pozostawione w szatni odpowiada rodzic/opiekun prawny.
8. Dzieci z przedszkola mogą odbierać wyłącznie rodzice/opiekunowie prawni, osoby upoważnione na oświadczeniu o odbiorze dziecka. Dzieci nie będą wydawane osobom niepełnoletnim lub nietrzeźwym.
9. Nieodebranie dziecka do godziny 16:00, przy jednoczesnym braku kontaktu z rodzicami/opiekunami prawnymi, osobami upoważnionymi, skutkuje zawiadomieniem właściwych organów policji. Nagminne spóźnianie się po dziecko skutkuje pisemnym zawiadomieniem Sądu Rodzinnego o zaniechanie obowiązków rodzicielskich.
10. Do przedszkola nie wolno przyprowadzać dzieci chorych. W przypadku choroby zakaźnej, zatrucia pokarmowego dziecka , rodzice zobowiązani są do niezwłocznego zawiadomienia nauczycielki lub dyrektora przedszkola. Po przebyciu choroby rodzice dostarczają nauczycielce zaświadczenie lekarskie o możliwości przebywania dziecka w grupie. Nauczyciel ma prawo odmówić przyjęcia dziecka do Przedszkola, gdy zauważa objawy choroby.
11. Wszystkie zmiany w korzystaniu z Przedszkola powinny być zgłaszane na piśmie do dyrektora, nauczyciela lub sekretariatu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, przed rozpoczęciem następnego miesiąca którego ma dotyczyć zmiana.
12. Przedszkole realizuje zadania edukacyjno-wychowawcze we współpracy z rodzicami/opiekunami prawnymi, organizacjami społecznymi oraz instytucjami kulturalno-oświatowymi.
13. Ze względu na prowadzone w Przedszkolu codzienne zajęcia ruchowe, a co za tym idzie bezpieczeństwo dzieci - zabrania się zakładania dzieciom biżuterii, w szczególności długich kolczyków, łańcuszków, wisiorków, bransoletek, pierścionków, itp.
14. Nauczycielowi/pracownikowi personalnemu zabrania się  podawania dziecku jakichkolwiek leków. Rodzice/opiekunowie prawni dzieci z alergiami zobowiązani są przynieść zaświadczenie od lekarza.
15. Gdy nauczyciel zauważy pogorszenie stanu zdrowia dziecka podczas pobytu w Przedszkolu powiadamia o tym fakcie rodzica/opiekuna prawnego, a ten ma obowiązek niezwłocznie odebrać dziecko z Przedszkola i skonsultować stan zdrowia z lekarzem rodzinnym.
16. Na dwór wychodzą wszystkie dzieci. Nie ma możliwości na życzenie rodziców/opiekunów prawnych pozostawienia dziecka w tym czasie w Przedszkolu.
17. Rodzice/opiekunowie prawni i osoby pełniące rolę opiekunów umożliwiają dziecku samodzielne rozbieranie i ubieranie się /bez pośpieszania dziecka/. Ubiór dziecka powinien być wygodny, praktyczny, bezpieczny (pełne buty) i dostosowany do warunków atmosferycznych. Dziecko ma prawo do samodzielnego zaspokajania potrzeb fizjologicznych i samoobsługowych. W związku z tym rodzice / opiekunowie mają obowiązek je do tego przygotować.
18. Przedszkole jest placówką oświatową a co za tym idzie, nie będą do Przedszkola przyjmowane dzieci, które korzystają z pampersów. Wychowawczyni będzie wzywać rodzica/opiekuna prawnego dziecka, które notorycznie załatwia swoje potrzeby fizjologiczne do majtek i będzie on zobowiązany zabrać swoje dziecko do domu i przebrać.  
19. Przedszkole realizuje zadania opiekuńcze w zakresie niesienia dzieciom pomocy psychologicznej i pedagogicznej w formie specjalistycznych zajęć logopedycznych, zajęć korekcyjno-kompensacyjnych czy też rewalidacyjnych.
20. Przedszkole współpracuje z poradnią psychologiczno-pedagogiczną.
21. Informacji o dziecku udzielają tylko nauczyciele pracujący w grupie, specjaliści lub dyrektor Przedszkola.
22. Wszelkie sprawy dotyczące pracy dydaktyczno-wychowawczej rodzice/opiekunowie prawni powinni kierować w pierwszej kolejności do nauczycieli wychowawców.
23. Wnioski dotyczące działalności placówki oraz pracy nauczycieli i pozostałego personelu należy kierować do wicedyrektora Przedszkola.
24. Przedszkole nie ponosi odpowiedzialności za zabawki i wartościowe rzeczy przynoszone przez dzieci do przedszkola. Zabrania się wnoszenia zabawek na salę bez wcześniejszej zgody wychowawcy grupy.
25. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do niezwłocznego poinformowania nauczycieli wychowawców o zmianie telefonów kontaktowych czy też adresu zamieszkania dziecka.
Regulamin przedszkola wprowadza się w życie mając na uwadze, iż wszystkie podejmowane zabiegi mają na względzie tylko dobro dziecka, jego prawidłowy rozwój umysłowy, fizyczny, społeczno-emocjonalny. Przestrzegając go obopólnie stworzymy naszym wychowankom warunki do prawidłowego rozwoju i radosnego dzieciństwa.






Z dokumentami dotyczącymi funkcjonowania Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kargowej możesz się zapoznać na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Kargowej.
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze