Aktualności

W tym miejscu znajdziesz wiadomości z życia przedszkola.

138802-stopka2_3(1)(1).png
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze
03.10.2022 13:29
30 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy chłopcy zostali odznaczeni medalami "Super Chłopak". W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały swoim kolegom uroczyste "Sto lat".  Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach, były drobne upominki i duuuuużo radości.Fotorelacja ---> Zajączki_Dzień Chłopaka, Jeżyki_Dzień Chłopaka, Misie_Dzień Chłopaka.
03.10.2022 13:10
Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości, świetnej zabawy i mnóstwo słodyczy - takie życzenia złożyły chłopcom z grup Żabki i Wiewiórki panie oraz koleżanki. Były również drobne upominki i medale Super Chłopaka. Fotorelacja ---> Dzień Chłopaka_Żabki i Wiewiórki.
30.09.2022 15:15
28 września dzieci z grupy Myszki, Słoneczka i Jeżyki wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kargowej. Celem wizyty było poznanie pracy strażaków oraz trudności z jakimi spotykają się podczas służby. Strażacy ze szczególnym zaangażowaniem zaprezentowali przedszkolakom wyposażenie wozu bojowego, a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych. Przedszkolaki wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać straż. Dzieci dowiedziały się również, że strażacy służą także pomocą podczas wypadków i klęsk żywiołowych. Przedszkolaki przez chwilę mogły się wcielić w rolę strażaka, zakładając hełm. Maluchy miały również możliwość z bliska obejrzeć wóz strażacki, a jego głośny sygnał alarmowy wzbudził wiele emocji. Na koniec Strażacy poczęstowali dzieci słodkościami.
Bardzo dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kargowej za poświęcony czas! :) Klik--> Wizyta w OSP KARGOWA.
30.09.2022 14:56
28 września w grupach Żabki i Wiewiórki odbył się Dzień Jabłka. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka - były piosenki, tańce, zabawy badawcze, ruchowe, matematyczne, plastyczne, owocowe szaszłyki i kompot z jabłek. Klik ---> Żabki i Wiewiórki_Dzień Jabłka.
30.09.2022 14:51
Jesień to wyjątkowa i kolorowa pora roku, obfitująca w ciekawe zajęcia w przedszkolu. W sali Jeżyków powstał kącik jesienny, w którym zgromadziliśmy dary jesieni. Przedszkolaki degustowały owoce, przy okazji bawiąc się w rozpoznawanie smaków i zapachów. Nie zabrakło też pracy plastycznej - jesienne drzewo. Kasztany i żołędzie stanowiły świetny materiał do zabaw matematycznych i gier. Przedszkolaki bardzo polubiły jesień i jej skarby. Klik---> Jeżyki_jesień.
28.09.2022 14:37
23 września dzieci z grupy Zajączki świętowały Pierwszy Dzień Jesieni. Przyniesione przez przedszkolaków dary jesieni zostały wykorzystane do zajęć o tematyce jesiennej oraz do stworzenia kącika przyrodniczego w sali. Klik---> Zajączki_pierwszy dzień jesieni.
28.09.2022 14:22
23 września dzieci z grupy Myszki obchodziły pierwszy dzień jesieni. Tego dnia przedszkolaki otrzymały list od "Pani Jesieni" z zagadkami i zadaniami do wykonania. Dzieci wraz z paniami stworzyły kącik przyrodniczy, w którym zgromadziły dary jesieni. Następnie wykonały piękne opaski z kolorowym listkiem. Klik---> Myszki_pierwszy dzień jesieni.
28.09.2022 14:06
Rozpoczęła się jesień i w grupie Misie zagościł również jesienny klimat. Podczas zajęć dzieci poznały dary jesieni, liczyły kasztany oraz żołędzie, brały też udział w ćwiczeniach gimnastycznych z listkami. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną - jesienne owoce. Chętne dzieci przyniosły do kącika przyrodniczego dary jesieni. Klik---> Misie_jesień.
28.09.2022 13:22
23 września grupy Żabki i Wiewiórki powitały Pierwszy Dzień Jesieni. W tym dniu organizowane były zajęcia i zabawy o tematyce jesiennej i ekologicznej. Przedszkolaki  wybrały się również na spacer w poszukiwaniu darów jesieni, sprzątały przedszkolny plac zabaw i wykonały zbiorową pracę plastyczną "Witamy jesień". Klik ----> Żabki i Wiewiórki_pierwszy dzień jesieni.
21.09.2022 13:06
20 września grupy Żabki i Wiewiórki obchodziły Dzień Przedszkolaka. Tworząc Kodeks Grupowy przypomniały i utrwaliły sobie zasady zachowania w przedszkolu. Dzieci wzięły również udział w wyzwaniu z okazji Dnia Przedszkolaka i wykonały zbiorową pracę - drzewo ozdobione odciskami dłoni. Klik---> Żabki i Wiewiórki_Dzień Przedszkolaka.
 
12345678...