Aktualności

W tym miejscu znajdziesz wiadomości z życia przedszkola.

138802-stopka2_3(1)(1).png
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze
04.12.2023 22:40
Tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki. Tego dnia dzieci przybyły do przedszkola w radosnych nastrojach - każde z nich nie mogło doczekać się momentu, kiedy zaprezentuje swoje fantazyjne nakrycie głowy - czarodzieja. Radosna muzyka i kolorowe dekoracje zachęciły przedszkolaków do tańców i zabawy. Nie zabrakło także wróżb Andrzejkowych dzięki którym dzieci poznały swoją przyszłość. Wspólne zabawy dostarczyły wszystkim wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

04.12.2023 22:36
Z okazji Dnia Pluszowego Misia grupa Jeżyki, 27 listopada, wybrała się do miejskiej Mediateki aby uczcić ten dzień. Panie z Mediateki przygotowały dla nas zabawy z chustą animacyjną, kolorowanki, bajkę z udziałem misia oraz fotobudkę a zdjęcia zostały wydrukowane i rozdane dzieciom. Przedszkolaki dostały dyplomy oraz słodki upominek z okazji tego jakże ważnego dla naszych pociech święta.
Bardzo dziękujemy wszystkim Panią z Mediateki za poświęcony czas! :) Jeżyki_wyjście do Mediateki
30.11.2023 09:29
Dnia 25.11.2015r. przedszkolaki z grupy Misie, Motylki i Jeżyki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

29.11.2023 09:12
W dniu 14 XI dzieci z grupy Motylki udały się z wizytą do Mediateki na bajkę o Czerwonym Kapturku. Aktorami byli sami pracownicy. Po obejrzeniu przedstawienia przedszkolaki mogły pobawić się w kąciku zabaw. Pobyt miło przebiegł i chętnie się znowu tam wybierzemy. Motylki_wyjście do Mediateki
27.11.2023 15:47
W dniu 20 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to cykliczne wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. To był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Tego dnia prawie wszystkie przedszkolaki były ubrane na niebiesko. W każdej grupie zostały przeprowadzone zajęcia pod hasłem przewodnim: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat". Wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w ciekawych grach dydaktycznych i zabawach. Powstały oryginalne plakaty. Dzieci miały okazję, dowiedzieć się o tym, że mają liczne prawa min.: prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Przedszkolaki za pomocą odcisku ręki w niebieskim kolorze dały dobry przykład o tym, że znają swoje prawa. Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka plus poczucie własnej wartości, oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

Jeżyki i Motylki_Dzień Praw Dziecka
23.11.2023 13:33
Przedszkolaki z grupy Jeżyków świętowały Dzień Jeża. Dzieci oglądały film o jeżach, rozwiązywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowych i plastycznych. Nasi milusińscy mieli okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku poprzez wysłuchanie wierszy o tych sympatycznych zimowych śpiochach.
Dowiedziały się również jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Jeżyki_Dzień Jeża
23.11.2023 11:20
Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, czy książeczkach, dlatego też przedszkolaki z grup Żabki i Wiewiórki włączyły się w obchody tego nietypowego święta. Podczas zajęć dzieci miały możliwość poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku, oraz co zagraża tym zwierzętom i jak można im pomóc. Najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa pt.: „Na dywanie siedzi jeż..." , w której wszyscy naśladowali ruchy swoich kolegów. Przedszkolaki wykonywały różne zadania, układały historyjki obrazkowe, a także stworzyły ciekawe, jeżykowe prace plastyczne różnymi technikami. Dzień upłynął bardzo aktywnie i dostarczył wielu pozytywnych wrażeń. 

21.11.2023 07:30
Realizując tematykę" Jesienne krajobrazy" dzieci z grupy Żabki i Wiewiórki wybrały  się na spacer do pobliskiego lasu. Przedszkolaki obserwowały naturalny świat roślin  i zwierząt. Zbierały jesienne dary, które  później wykorzystały do układania różnych wzorów i prac plastycznych. Wykonały także  ścieżkę sensoryczną do usprawnienia dziecięcych stópek. W tym samym czasie przedszkolaki odwiedziły też cmentarz, który jest w otoczeniu lasu. Zapaliły znicze w celu uczczenia zmarłych. W czasie  spaceru dzieci poznały zwyczaje i tradycje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Żabki i Wiewiórki_jesienne krajobrazy

20.11.2023 09:54
Dnia 15 listopada br. nasze przedszkole odwiedziło Lubuskie Biuro Koncertowe, które zagrało koncert pt. " O skrzypcach,  które zgubiły duszę". Był to koncert skrzypcowy. Doświadczenie żywej muzyki jest wspaniałym i wartościowym doświadczeniem dla naszych wychowanków. Motylki, Jeżyki, Misie_spotkanie muzyczne, Żabki i Wiewiórki_Spotkanie muzyczne
20.11.2023 09:50
8 listopada w grupie Zajączków obchodzono Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Od samego rana przygotowywane zostały produkty, z których dzieci w trakcie śniadania komponowały pyszne i zdrowe kanapki. Na stole pojawiły się kolorowe warzywa, zdrowe wędliny oraz sery. Takie śniadanie daje dobry start na cały dzień, więc dzieci nabrały dużo energii i siły. Zajączki_Dzień Zdrowego Śniadania
 
12345678...